Když selfie tyč, tak pořádnou!

Během plavby po Maledivách jsme přišli na to, že nikdo z nás ani nikdo z našich klientů na lodi bohužel není tzv. selfie foto typ. A právě to jsme se při proplouvání mezi malebnými atoly rozhodli změnit. A to hned. Přítel Google nám, úplným selfie amatérům, trpělivě vysvětlil, co potřebujeme k tomu, abychom takovou správnou selfie fotku zhotovili.

Pokud v tom tápete podobně, jako jsme ještě před pár dny tápali my, tak právě pro vás je zde následující shrnutí. K tomu, abyste udělali správnou selfie fotku, potřebujete v prvé řadě zařízení, na které fotíte, tedy mobil s předním foťákem, klasický fotoaparát a zatraceně dlouhé ruce nebo GoPro kameru. My jsme měli po ruce právě oblíbené GoPro. Dále potřebujete sami sebe nebo vás a kámoše, popřípadě vás, kámoše a kolemjdoucí nebo vás, partnera a v dálce sedící celebritu nebo psa. Pozor si dávejte jen na to, abyste na fotce vždy byli vy. Když na fotce totiž není ten, kdo fotí, nejedná se selfie. Schopnost udělat během focení duckface je pak výhodou. Vzhledem k tom, že jsme, jak už jsme uvedli, měli n afocení GoPro a seflie fotky nás chtělo vyzkoušet hned několik, poradil nám Google pro realizaci skupinové fotky ještě jednu potřebou věc, a to sefie tyč.

Během chvíle se z nás stali selfie profíci a brzy padlo jasné rozhodnutí. Naše selfie tyč musí být něco extra, nespokojíme se s žádným průměrem! Kde ji ale uprostřed oceánu vzít, popřípadě jak si ji vyrobit, nám Google neporadil. Problém nakonec vyřešily tři rybářské oceánské pruty, lodní smeták, násada od mopu na zpevnění konstrukce a samozřejmě páska, která drží Zeměkouli pohromadě, tedy legendární ducttape (pozor, neplést s výše zmíněným duckface!). Dílem okamžiku spatřila světlo světa selfie tyč, jakou Maledivy ještě neviděly. Hromadné selfie, které se realizovalo po krátkém souboji s délkou tyče a houpáním naší lodi ve vlnách, už bylo hračkou. Takže si dobře pamatujte, když selfie tyč, tak pořádnou!