Už znáte Trišnu?

Trišna je mladý Balijec, kterého si všichni okamžitě zamilují. Pracuje jako správce domku, kam jezdí turisti, organizuje výlety a je pobytový delegát. Denně musí jíst 3x rýži, jinak je z toho nervózní a má hlad. Neustále se usmívá a nic, vůbec nic pro něj není problém. V příštím životě by si přál žít znova na Bali a být profesionálním fotbalovým brankářem, který chytá pro Persib Bandung (nejlepší indonéský fotbalový team). Letos v lednu poprvé v životě vycestoval ze svého rodného ostrova do exotiky a to jak na stáž, tak na dovolenou. Jaké to pro něj bylo ?

Ahoj Trišna, představ se nám…

Hello, já jsem Trišna. Mám vlastně dvě jména, originál je Krišna, ale v rámci víry jsem si raději změnil jméno na Trišna. Podstoupil jsem velký rituál, protože Krišna je na mou osobu strašně silné jméno. Je to jméno Bohů, a to jméno se ke mně nehodilo. Je mi 22 let a pocházím ze severu ostrova. Když mi bylo 5 let, tak jsme se s rodiči přestěhovali z rýžoviště do Canggu, do městečka na jih. A tady jsem vyrůstal. Často ale jezdíme s rodinou i na sever. V Canggu jsem měl štěstí na lidi kolem sebe a našel jsem si skvělou práci. Jsem single a jsem velmi šťasný. Hledám holku, ale má to čas :).

Jak a kdy jsi zjistil, že jedeš na Sri Lanku? Plánoval jsi to dlouho dopředu?

Nebylo to úplně plánované. Seděl jsem na baráčku a rozebíral s Mílou (se svým šéfem) surf kempy. Naši kamarádi byli zrovna na Srí Lance a jejich surf kempy jsou vyhlášené. Já chtěl, aby Milo za nimi jel a něco se přiučil. Ten se na mě podíval a řekl: „Já nepojedu, ale pošleme tam tebe…“ . Nevěřil jsem tomu, měl jsem strach, jestli dostanu víza a vše zvládnu. Hned jsme ale začali zjišťovat, jestli je to pro mě reálné a nakonec jsem opravdu odletěl.

Bál ses? Těšil ses?

Jo, strašně moc jsem se bál. Začal jsem kazit hrozně věcí, co jsem tehdy dělal . Hned na začátku jsme koupili špatnou letenku, zjistil jsem to až na check-inu. Měl jsem letět na 8 dní a omylem jsem si koupil letenku na 38 dní. Zadal jsem špatné datum. Pocity se mi míchaly celou dobu až do odletu, celých 6 dní jsem pak byl šťatný, nervózní a nevěděl jsem.

A co na tvůj výlet řekla tvá rodina?

Jako první jsem to řekl mámě a ta byla v šoku. Řekl jsem jí, že za týden letím na Srí Lanku. Ona se strašně bála a měla moc otázek. Chtěla vědět s kým poletím, jak poletím, kdo tam bude, co budu jíst a jestli je to nebezpečné. Máma si myslela, že Srí Lanka a Indie je stejná země, takže si myslela, že je to tam moc nebezpečné. Slyšela hodně historek o tom, co se děje v Indii, a tak se hlavně bála. Nechtěla, abych byl nikde sám. Kdybych ji neslíbil, že mě na letišti vyzvednou, tak by mě tam nepustila. Máma ihned začala nakupovat zásoby a starat se o mě. Koupila mi hodně nudlí, abych tam neměl hlad. A taky mi sbalila kafe, přitom kafe moc nepiju. Táta a sestra byli rádi, akorát máma se hrozně bála.

Co sis sbalil?

Kluci mi radili, abych si vzal kufr, ale já se bál, že nebudu umět odbavit zavazadlo a neznal jsem, jak funguje check in, tak jsem si vzal jenom malej batoh, kde jsem měl pár věcí, abych nic neztratil. Tři trička mi stačila. Dokonce jsem dostal od Milana na cestu kreditku, ale za celou dobu jsem se ji bál vytáhnout a použít, abych ji někde neztratil.

Co se ti na Srí Lance nelíbilo?

Hmm.. Bylo tam až moc horko. Byl jsem z toho unavený. Jinak to bylo moc hezký.

Vím o tobě, že jíš 3x denně rýži. Dneska jsme byli spolu na snídani a dal sis ovoce, jak je to možné?

Když jsem jel ze snídaně, tak jsem si dal rýži po cestě. Na snídani jsem totiž měl i džus, a tak jsem měl z toho plné břicho vody, proto jsem si musel dát aspoň trošku rýže.

Chutnala ti rýže na Srí Lance?

První věc, co jsem řekl na Srí Lance, když jsem tam poprvé snídal, tak bylo „different rice“. Na Bali máme kari jako omáčku a na Srí Lance mají kari jako přílohu. A na Bali jíme hnědou rýži pouze příležitostně, ale na Srí Lance jsem ji měl vždy na oběd. Paní domácí mi tam uvařila jen jednou bílou rýži, ale mně nechutnala. Nevím proč. Ta hnědá tam byla lepší. Byl jsem moc rád, že tam rýži měli, jinak bych měl hlad.

Co ti tam ještě přišlo jiné?

První den jsem dostal kokos a byl úplně jiný než  ty, na které jsem zvyklý. Jsou menší a sladší a prostě DIFFERENT. Líbilo se mi jezdit tuc tucem.

Z toho co jsi tam viděl, začneš něco používat na Bali?

Naučil jsem se tam surfovat. Takže občas budu i na Bali. Jinak Bali je pro mě lepší, ale na Srí Lanku bych se rád někdy vrátil.

Líbili se ti místní holky?

Ne :). Moc jsem jich tam neviděl, ale ty co jsem viděl, se mi nelíbily.

Jaké pro tebe je pracovat s Čechama?

Mám to moc rád. Někdy hodně pijou, ale jinak jsou moc přátelští. Mám štěstí.

Líbí se ti Češky?

Ano a moc, většina jsou moc krásný. Taky se mi líbí na ně koukat a zjišťovat, jak se chovají v různých situacích.

Nevadí ti, že tady po zahradě a kolem bazénu chodí jen v plavkách? Nejsi z toho pohoršený?

Na začátku, když jsem tady začal pracovat, to bylo dost těžký a styděl jsem se, ale časem jsem si na to zvykl. Ze začátku jsem se bál s nimi mluvit. Nevim proč. Teď se mi to líbí.

Jaký je tvůj sen do budoucna, kam by ses chtěl podívat nebo co by jsi chtěl někdy zažít?

Můj největší sen je jet do Evropy, je mi jedno kam, kamkoliv do Evropy. Ale jednou bych chtěl jet do Anglie a vyfotit se u stadionu Manchesteru. Ticket je prý hrozně drahý, takže na zápas bych nešel, ale chtěl bych se vyfotit u stadionu. Hosté mi říkají, že všechno je v Evropě jiné. Já bych  chtěl vidět na vlastní oči, jestli je to pravda nebo ne a jaké vlastně mohou být ty rozdíly.

Žiješ na Bali, proč nesurfuješ?

Protože nemám ocean blood, jsem ze severu a mám v krvi hory. A taky dost bolí se to naučit.